+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Jeżeli wynajmujesz apartamenty w Krynicy Morskiej, jednak sama Krynica Morska już Ci się trochę znudziła, lub po prostu chciałbyś zobaczyć coś nowego to możecie wybrać się do Nowej Karczmy lub do Kątów Rybackich.

Kąty Rybackie to niewielka wieś, znajdująca się około 17 km od Krynicy Morskiej. To co wyróżnia Kąty Rybackie, to port morski, szeroka piaszczysta plaża oraz rezerwat przyrody kormorana czarnego. To właśnie ten rezerwat, który stanowi największą w Europie ostoję kormoranów przyczynił się do rozbudowania pokaźnej infrastruktury turystycznej oraz uczynił z miejscowości popularny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy.

Atrakcje turystyczne w Kątach Rybackich

Rezerwat ornitologiczny

Najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Kątach Rybackich jest wspomniany wcześniej rezerwat ornitologiczny. Ten ptasi rezerwat ma na celu ochronę naturalnego miejsca lęgowego czapli oraz oraz kormorana czarnego.

Kościół pw. św. Marka Ewangelisty

Drugą popularną atrakcją Kątów Rybackich jest Kościół pw. św. Marka Ewangelisty. Pomimo tego, że kościół jest dość młody – jego budowa odbywała się w latach 1990-1995 – to na tle innych kościołów wyróżnia go jego rzadko spotykany kształt oraz bryła. Jako ciekawostkę warto dodać, że na jednej ze ścian kościoła została umieszczona wielka śruba z silnika łodzi, która ma podkreślić rybacki charakter wsi. Jednak to nie koniec atrakcji, bowiem we wnętrzu kościoła znajdziemy barkas podwieszony do sufitu oraz mównicę z kołem sterowniczym. Oprócz tego, we wnętrzu kościoła znajdziemy liczne elementy pochodzące z kutrów rybackich.

Muzeum Zalewu Wiślanego

Muzeum pokazuje i opisuje historię rybołówstwa oraz szkutnictwa nad Zalewem Wiślanym. Wiele osób odwiedzających muzeum, uważa że jednym z najciekawszych eksponatów jest oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów, pochodzącej z miejscowości Łaszka k. Sztutowa. Poza tym eksponatem, w muzeum znajdziemy także tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu, a także unikatowy ślizg lodowy Ludowy 8.

Piracka Zatoka

To największy park dmuchańców na Mierzei Wiślanej – idealna atrakcja dla dzieci i chwila wytchnienia dla ich rodziców. Wśród licznym atrakcji znajdziemy duży dmuchany statek piracki, liczne zjeżdżalnie, a także Tor Przeszkód Komandosa Boot Camp.