+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Port jachtowy w Krynicy Morskiej, odgrywa trzy ważne role. Po pierwsze, jego zachodnia część pełni funkcje przystani rybackiej. Głębokość przystani to około dwa metry, jej granice ustalono w 1957 – w tym czasie Krynica funkcjonowała pod nazwą Łysica – a ruchem kieruje Bosmanat Portu, którego siedziba znajduje się przy ulicy Górników 2. Możemy tutaj podziwiać kutry rybackie lub kupić świeżą rybę, która dopiero przed chwilą została wyłowiona z morza.

Z kolei we wschodniej części portu, znajduje się przystań jachtowo-pasażerska. Przypływają tu nie tylko jednostki pasażerskie z białej floty, ale także kontrolery oraz pchacze. Cumuje tutaj także policyjna motorówka, która może być dużą atrakcją dla dzieci. Co prawda, motorówka nie jest przeznaczona do zwiedzenia, jednak zawsze możemy zrobić sobie przy niej zdjęcie. A kto wie, może akurat Pan Policjant pozwoli nam zobaczyć jej wnętrze?

Ze wschodniej części portu, może skorzystać również z dość szerokiej oferty rejsów wycieczkowych. Dostępne są zarówno długie jak i krótsze rejsy, a każdy z nich to świetna atrakcja zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Warto dodać, że to właśnie rejsy wycieczkowe przyczyniły się do popularyzacji Krynicy Morskiej, jako kurortu wypoczynkowego. Pisaliśmy o tym w artykule historia Krynicy Morskiej.

Trzecia funkcja portu jachtowego w Krynicy Morskiej to funkcja rozrywkowa – to właśnie tutaj odbywają się niemal wszystkie wydarzenia w Krynicy Morskiej. W sezonie przynajmniej raz w tygodniu, odbywają się tutaj koncerty znanych zespołów lub występy kabaretów. Jest to więc doskonałe miejsce, w którym możemy spędzić czas, po całodziennym opalaniu!