+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Jeżeli potrzebujecie relaksu, ciszy i kontaktu z naturą to niedaleko Krynicy Morskiej znajduje się właśnie takie miejsce! Pomiędzy Krynicą Morską, a piaskami znajduje się miejsce, które lokalni mieszkańcy nazywają skarpą. Jednak niech ta prosta nazwa Was nie zwiedzie – skarpa to naprawdę urocze i malownicze miejsce na Mierzei Wiślanej. Gdy znajdziemy się na jej szczycie, to naszym oczom ukaże się wspaniały widok na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Jednak skarpa w Krynicy morskiej to nie same krajobrazy i piękne widoki. Ze “skarpy”, bardzo często możemy obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku – szczególnie ciekawe są kormorany oraz żurawie.

Ulotne piękno

Warto też dodać, że skarpa jest stale podmywana przez fale morskie, dlatego z każdym rokiem jest jej coraz mniej. Aby, lepiej uzmysłowić sobie skalę tego zjawiska to wyobraźmy sobie, że drzewa, które teraz znajdują się na samym końcu skarpy jeszcze 20 lat temu stanowiły środek lasu. Według dokonywanych pomiarów, skarpa kurczy się o około 80 centymetrów rocznie. Dlatego, jeżeli jeszcze jej nie widzieliście to koniecznie musicie się tam udać!

Jak dojechać na skarpę w Krynicy Morskiej

Skarpa znajduje się około 9 km za Krynicą Morską oraz 2 kilometry przed Piaskami, po stronie Zalewu Wiślanego. Szczegółową lokalizacje, znajdą Państwo na poniższej mapie.