+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Dzierżawa nieruchomości

Oddanie nieruchomości inwestycyjnej w dzierżawę, czyli wynajęcie jej w celu prowadzenia działalności gospodarczej przez wynajmującego, w zamian za stały czynsz dzierżawny, ma szereg zalet dla właściciela obiektu. Decydujemy się na konkretną kwotę jaką otrzymamy ze swojej własności, dlatego nie ma obaw że operator wynajmu wypracuje dla nas słaby zysk. Ponadto, możemy łatwo porównać co jest dla nas korzystniejsze – samodzielne zajmowanie się nieruchomością czy oddanie jej w dzierżawę.

Oszczędność czasu

Przyjmowanie rezerwacji, obsługa gości, ewentualne sprzątania, pranie, zarządzanie personelem lub dojazd do obiektu – pozbywamy się tych i wszystkich innych obowiązków. W zamian za to dostajemy znacznie więcej wolnego czasu. 

Brak wydatków

Wszystkie koszty związane z wynajmem jak pranie, sprzątanie, dojazdy, środki codziennego użytku czy drobne zniszczenia są po stronie dzierżawiącego twoją nieruchomość. Firma zajmie się także marketingiem twojej nieruchomości, więc nie musisz już inwestować czy to w stronę internetową, czy ogłoszenia na portalach turystycznych i inne.

Przejrzysty zysk

Właściciel nieruchomości otrzymuje od dzierżawcy określony czynsz za sezon, bądź rok. Jeszcze przed podpisaniem umowy wiemy, ile zarobimy na swojej nieruchomości, dlatego świadomie możemy zdecydować czy kwota ta nam odpowiada. Zwłaszcza jeśli nieruchomość wynajmowaliśmy już wcześniej samemu lub poprzez operatora, łatwo możemy porównać jak korzystna jest dla nas dana oferta dzierżawy.

Na co zwrócić uwagę?

Oddając nieruchomość w dzierżawę, pozbywamy się możliwości korzystania z niej w czasie trwania umowy. Nie możemy przyjechać z rodziną w każdej chwili, lecz jeśli nam na tym by zależało, możemy ustalić z dzierżawcą terminy w jakich będziemy mogli skorzystać samemu z pobytu w apartamencie. Warto także zabezpieczyć się na wypadek braku wpłaty czynszu, ustalając krótki termin wypowiedzenia umowy. Oddając nieruchomość dzierżawcy tracimy kontrole nad stanem nieruchomości, jednakże możemy zabezpieczyć się poprzez możliwość skontrolowania wynajmowanego obiektu. Zwróćmy także uwagę na odpowiedzialność za powstałe zniszczenia. Zawarcie na umowie zapisu odnośnie zwrotu nieruchomość w stanie niepogorszonym, zabezpieczy nas przed ponoszeniem wydatków na zniszczenia.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli chciałbyś porozmawiać odnośnie dzierżawy twojej nieruchomości.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami odnośnie wynajmu krótkoterminowego oraz inwestowania
100% prywatności. Twój email pozostaje tylko w naszej bazie. Zero spamu.

Zostaw komentarz