+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Z roku na rok apartamentów do wynajęcia pojawia się coraz więcej. Jednak czym się sugerować przy ich wyborze? Czy liczy się tylko cena i im taniej tym lepiej? A może liczy się wyposażenie i lokalizacja, a cena nie gra roli? W tym artykule wyjaśnimy czym warto kierować się przy wyborze apartamentu do wynajęcia.

Lokalizacja

Jeżeli szukamy apartamentu na wakacje, ważna jest jego lokalizacja. Jeżeli lubimy ciszę i spokój powinniśmy szukać apartamentów na uboczu, z dala od głośnych miejsc jak dyskoteki czy kluby. Z kolei jeżeli chcemy cieszyć się urokami nocnego życia, wtedy powinniśmy szukać czegoś w pobliżu takich atrakcji.

Atrakcje i sklepy w okolicy

Przed zarezerwowaniem apartamentu, warto sprawdzić czy w jego pobliżu są jakieś atrakcje, które będziemy mogli zobaczyć oraz czy znajdują się niedaleko jakieś supermarkety czy sklepy spożywcze. To bardzo ważne, wyobraźmy sobie sytuację, w której do najbliższego sklepu są około trzy kilometry. Wtedy proste wyjście na zakupy, zamienia się niemal w wyprawę na którą będziemy potrzebowali blisko dwie godziny – a przecież nie po to jeździmy na wakacje, aby tracić czas na wycieczki do sklepu!

Wyposażenie apartamentu

Jeżeli lokalizacja apartamentu spełnia nasze oczekiwania, wtedy powinniśmy zastanowić się czy wyposażenie obiektu jest dla nas odpowiednie. Jeżeli przyjechaliśmy samochodem powinniśmy mieć możliwość jego zaparkowania w bezpośredniej okolicy – albo na parkingu przy obiekcie lub gdzieś przy ulicy.

Jeżeli wypoczywamy razem z dziećmi, sprawdźmy czy obiekt posiada jakieś atrakcje dla naszych pociech. Może to być na przykład dmuchany basen w ogrodzie, zjeżdżalnie, piaskownica czy plac zabaw. Jeżeli nie ma ich w obiekcie, warto sprawdzić czy w okolicy nie znajduje się coś co może spełnić nasze oczekiwania.

Jednak nie samo otoczenie obiektu jest dla nas ważne, ale przede wszystkim jego wnętrze. Dlatego sprawdźmy jak wyposażone są pokoje – czy posiadają szafy, stoły razem z krzesłami oraz wyposażoną kuchnie. Dużym plusem będzie także balkon, który pozwoli nam nie tylko wysuszyć ubrania, ale także usiąść wieczorkiem z lampką wina i delektować się chwilą.

Opinie w internecie

Jeżeli już znaleźliśmy obiekt, który nam się podoba powinniśmy sprawdzić jego opinie w internecie. W tym celu najlepiej sprawdzają się opinie Google, ponieważ ludzie często dodają do opinii własne – realne – zdjęcia, a także my mamy możliwość zobaczenia innych opinii danej osoby i ich weryfikacje. Dzięki temu możemy sprawdzić jak dana osoba oceniała inne miejsce i czy warto sugerować się jej opinią.