+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Wyjazd nad morze, to prawdziwa atrakcja dla całej rodziny. Jednak wspólne wyjazdy, często wiążą się też, ze wspólnym stresem oraz nerwami, związanymi z wyjazdem.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym omawiamy co warto wziąć nad morze. Oczywiście wiemy, że każdy człowiek ma inne potrzeby, dlatego w poradniku omawiamy w jaki sposób podejść do pakowania oraz o czym warto pamiętać. Mamy nadzieję, że pomoże on Nam uniknąć zbędnych stresów i pozwoli cieszyć się wyjazdem!

  1. Żeby wiedzieć co spakować, przede wszystkim powinniśmy przygotować sobie listę rzeczy do zabrania. Warto zacząć ją robić jeszcze na kilka dni przed wyjazdem, tak by nic nam nie umknęło. Na liście powinny znajdować się zarówno rzeczy bardzo istotne jak dokumenty, pieniądze, telefon jak i rzeczy mniej istotne jak książka czy parasol.
  2. Jeżeli jesteśmy już przy parasolu, to pamiętajmy, że pogoda nad polskim morzem lubi płatać figle. Dlatego warto jest przygotować sobie także zestaw ubrań na pochmurne dni.
  3. Same ubrania, zamiast składać w kostkę możemy zwijać w rulon. Dzięki temu ubrania nam się nie pogną oraz zmieści ich się więcej do naszej walizki.
  4. Skoro jesteśmy już przy walizkach, to również one są bardzo istotne. Tradycyjne torby, które trzymaliśmy w rękach odchodzą już do lamusa. Teraz coraz popularniejsze i tańsze, są torby na kółkach i również my gorąco je polecamy. Torbę na kółkach dużo łatwiej i wygodniej jest przenosić – dzięki temu zarówno Ty jak i cała Twoja rodzina, może mieć swoją torbę. Jeżeli podróżujesz z dziećmi to może być dla nich dodatkowa atrakcja – własna torba do której spakują co chcą!
  5. Musimy pamiętać także, aby spakować wszystkie rzeczy niezbędne na plaży –kąpielówki,  ręczniki, parawan, leżaki, materace do dmuchania itp. Oczywiście, gdybyśmy czegoś zapomnieli, to każdą z tych rzeczy kupimy już na miejscu, ale będą one znacznie droższe, niż gdybyśmy zakupili je wcześniej przez internet lub w supermarkecie.

Na koniec pamiętajmy jeszcze o kilku bardzo ważnych rzeczach:

  • Dbajmy o to, aby zabezpieczać swoją skórę przed promieniami UV. W ten sposób unikniemy nie tylko poparzeń słonecznych, która znacznie potrafią utrudnić wyjazd, ale także zmniejszamy ryzyko chorób skóry.
  • Przez cały czas powinniśmy także nosić na głowie kapelusz, a na oczach okulary. Dzięki temu,nie tylko będziemy wyglądać modnie, ale także ochronimy swoje oczy przed szkodliwymi promieniami UV, a także zmniejszymy ryzyko udaru cieplnego.
  • Termos, służy nie tylko do przechowywania ciepłych napojów. Jeżeli wlejemy do niego schłodzony napój, będziemy mogli cieszyć się jego przyjemnym chłodem nawet w najbardziej upalne dni.
  • Nigdy nie nośmy ze sobą wszystkich pieniędzy. Jeżeli przyjechaliśmy samochodem, to zostaw je schowane gdzieś w środku. Jeżeli przyjechałeś komunikacją publiczną, to zadbaj o to, aby wybrać sprawdzone apartamenty nad morzem, w których pozostawione przez Ciebie rzeczy będą bezpieczne.