+48 508 128 624 wynajem@holiapart.com

Nieruchomość na wynajem – bezpieczny biznes

Mieszkanie na wynajem jest biznesem który nie wymaga od nas zbyt wiele. Inwestujemy swój kapitał i w tym momencie ewentualny czynsz oraz podatek od nieruchomości są jedynymi kosztami stałymi. Nie potrzebujemy żadnych dostaw czy zatrudniania sztabu ludzi, jak to wygląda np. w branży gastronomicznej. W przypadku wynajmu krótkoterminowego dochodzą nam co prawda jeszcze bieżące wydatki na obsługę najmu, jednak też nie są one zbyt duże i składają się na bezpośredni koszt uzyskania dochodu. Nie zarabiamy ( wynajmujemy) = nie musimy płacić. Jedynie jeszcze marketing obiektu jest kosztem który ponosimy, bez pewności czy nam się zwróci. To wszystko powoduje że nieruchomość na wynajem jest biznesem pewnym, do którego nie dołożymy.  Ryzyka bankructwa jak w innych branżach nie ma ( chyba że kupiona jest ona na kredyt, wtedy zadbać musimy jeszcze o bieżące raty). Zarobić możemy jedynie więcej, bądź mniej.

Zysk z inwestycji na wynajem

Znaleźć klientów długoterminowych w przynajmniej średniej wielkości miejscowości nie jest trudno, wystarczy jak zaoferujemy odpowiednio niską cenę ( chyba że jesteśmy wystarczająco cierpliwi i zainwestujemy z promocję lokalu, aby wynająć drożej). Wynajem krótkoterminowy także pozwoli nam łatwo zarobić, gdyż znaleźć klientów w wysokim sezonie nie będzie problemem. Wystarczy nam jedynie oferta na portalach rezerwacyjnych, czy serwisie noclegowym. Tak więc, o ile nieumiejętne prowadzenie gastronomii czy innych biznesów może doprowadzić do braku rentowności działalności, na wynajmie nieruchomości możemy stracić jedynie niedostrzegalnie – nie osiągając zysku który moglibyśmy uzyskać. Zwłaszcza w wynajmie krótkoterminowym rozbieżności w dochodach mogą być duże, ponieważ wymaga od nas zdecydowanie więcej kompetencji i zaangażowania. Nasz zwrot z inwestycji będzie np. 4%, chociaż mógłby być 7 lub więcej procentowy. Jest to poniesiona przez nas strata potencjalnego zysku, który moglibyśmy osiągnąć lecz do nas nie trafia. Dlatego prowadząc wynajem krótkoterminowy powinniśmy być świadomi że możemy zarabiać więcej i dużo zależy od tego, jak ten biznes prowadzimy. Starajmy się więc zdobywać wiedzę jak zarabiać więcej na wynajmie krótkoterminowym, czy też jak go usprawnić i próbujmy cały czas rozwijać swój biznes. Nieruchomość na wynajem nie jest inwestycją która sama będzie zarabiać, lecz raczej biznesem z niskimi kosztami stałymi. To my musimy o nasz zysk zadbać, chyba że zdecydujemy się na to, żeby ktoś nam w tym pomógł.

Całe ciasteczko czy kawałek ciasta?

Posiadanie nieruchomości na wynajem nie oznacza że wszystkim musimy się zająć sami. Możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają o to żeby nasza nieruchomość przynosiła jak największy zysk. Będziemy musieli się nim podzielić, jednak i tak może on być sporo większy niż gdybyśmy zajmowali się wynajmem krótkoterminowym na własną rękę. Dodatkowo zamiast pracując przy najmie nieruchomości, wszystkie obowiązki delegujemy firmie obsługującej apartamenty, pozbywamy się więc masy spraw które inaczej musiałyby zaprzątać nam głowę. Na naszym blogu napisaliśmy jak wybrać firmę zarządzającą wynajmem, natomiast warto wspomnieć o możliwości oddania naszego obiektu w podnajem ( dzierżawę ). Otrzymując ustalony czynsz z posiadanej przez nas nieruchomości, nie musimy w ogóle przejmować się czy firmie uda się wynająć apartament, ponieważ zarabiamy niezależnie od wyników jakie uzyskuje operator. Oferowany nam czynsz łatwo możemy porównać z dochodem jaki uzyskujemy sami, oraz wybrać który “smakołyk” jest dla nas lepszy – mniejsze ciastko, czy kawałek większego.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się ile mógłbyś zarobić oddając nam swoją nieruchomość w dzierżawę, zapraszamy do kontaktu odnośnie obsługi wynajmu Bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy swoją ofertę.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami odnośnie wynajmu krótkoterminowego oraz inwestowania
100% prywatności. Twój email pozostaje tylko w naszej bazie. Zero spamu.

Zostaw komentarz